هواکش های صنعتی در تبریز

هواکش صنعتی
هواکش در تبریز
دسامبر 15, 2016
The Number One Question You Must Ask for Casino 36
سپتامبر 25, 2019

هواکش صنعتی تبریز

هواکش صنعتی در تبریز

هواکش سانتریفوژ

معمولا در مراکز صنعتی و بیمارستانی به سیستم تهویه ای با فشار بالا و قابلیت جابجایی هوا در حجم زیاد نیاز داریم که علاوه بر قدرت مکش، صدای بسیار کمی تولید کند. خوشبختانه هواکش های سانتریفوژ هر دو ویژگی را به خوبی دارا هستند. با توجه به نوع پروانه و نحوه قرار گیری پره ها هواکش فن ها را می توان به انواع مختلف فروارد، بکوارد، فشار قوی، رادیال (سقفی) و دوبل تقسیم کرد. معمولا از فن های بکوارد در مصارف صنعتی و گاه بیمارستانی برای تخلیه هوا و گرد و غبار استفاده می کنند. پروانه های بکوارد در تعداد دور محدودیتی ندارند اما به دلیل ایجاد صدا گاهی ناچاریم از پروانه های فروراد که صدای کمتری تولید می کنند استفاده کنیم.

  • فن سانتریفوژ با پره های خمیده به عقب (بکوارد): از این نمونه برای تخلیه حجم بالایی از هوا و هوا رسانی با فشار زیاد در مصارف صنعتی استفاده می کنند. همچنین این فن ها به دلیل عدم محدودیت در تعداد دور قادر به جابجایی سیالات مختلف و حتی مواد پودری مانند گرد و غبار نیز هستند. در این فن ها پروانه از تعدادی تک پره با عرض زیاد تشکیل می شود که معمولا به صورت مایل بر روی یک دیسک قرار می گیرند و بر خلاف فن های سانتریفوژ با پره های خمیده به جلو، جهت این پره ها نیز در خلاف جهت حرکت پروانه است.
  • فن سانتریفوژ با پره های خمیده به جلو (فروارد): در این فن ها پروانه از تعداد زیادی پره های باریک و با عرض کم تشکیل می شود که بر روی یک دیسک قرار می گیرند. تفاوت این پروانه ها با مدل خمیده به عقب در تعداد پره ها و جهت قرارگیری آنها است که در این نمونه تعداد پره ها بیشتر و هم جهت با حرکت پروانه هستند. در مدل خمیده به جلو با محدودیت تعداد دور رو به رو هستیم که با توجه به سایز پروانه این مقدار متغیر است. معمولا برای پروانه های با سایر متوسط تعداد دور مجاز 1000 دور در دقیقه و برای پروانه های بزرگ تر این مقدار به 600 دور در دقیقه می رسد.

از فن های سانتریفوژ خمیده به جلو (فروارد) برای تامین هوا با فشار بالا و یا تخلیه حجم بالایی از هوا در دورهای پایین استفاده می شود. این فن ها به دلیل خاصیت کم صدایی برای مکان هایی مانند ادارت و بیمارستان ها که با محدودیت دسیبل صدا روبرو هستیم مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در بناهای قدیمی که امکان ایجاد کانال کشی وجود ندارد و استفاده از هواکش های پر سر و صدا نیز موجب سلب آسایش ساکنین و صدمه به ساختمان می شود نیز می توان از فن های فروارد استفاده کرد.

  • فن سانتریفوژ دوبل (مکش دو طرفه): این فن ها دارای دو پروانه هستند که بر روی یک دسیک قرار می گیرند، در نتیجه می توان انتظار داشت که از دو طرف قابلیت مکش داشته باشند. معمولا در این فن ها از پروانه های فروارد استفاده می کنند. این پروانه های دارای تعداد زیادی از پره ها کم عرض هستند که هم جهت با جهت چرخش پروانه بر روی دیسک قرار می گیرند. اما در صورتی که فشار و مکش بیشتری مورد نیاز باشد می توان از پروانه های بکوارد که محدودیتی در تعداد دور ندارند نیز استفاده نمود. با توجه به اینکه پروانه ها در این تایپ کاملا با یکدیگر مشابه هستند در نتیجه می توان گفت که ظرفیت این فن ها دو برابر فن های یک طرفه می باشد.
  • هواکش های صنعتی سقفی (رادیال): هواکش های سقفی به دور صورت آکسیال و رادیال سقفی تولید می شود و تفاوت آنها بیشتر در میزان قدرت مکندگی است. در هواکش های رادیال به جای استفاده از پروانه های آکسیال از پروانه های فروارد و بکوارد استفاده می شود. این هواکش ها بر روی پشت نام نصب می شوند و به طور مستقیم و یا با استفاده از کانال هایی که تا سقف ادامه می یابند هوای آلوده درون یک محیط را تخلیه می کنند. به منظور کاهش افت فشار باید تعداد زانویی های استفاده شده برای انتقال هوا تا سقف به کمترین میزان برسد. در این هواکش ها به دلیل وجود یک کلاهک محافظ مقدار کمی از راندمان کاری کاهش می یابد.صنایع ایران پروانه تولید کننده انواع هواکش سقفی در تبریز ، هواکش صنعتی در تبریز ، هواکش سانتریفیوژ در تبریز ، هواکش کانالی در تبریز ، هواکش دیواری در تبریز می باشد.جهت مشاوره فنی ، محاسبه پروژه های خاص و خرید انواع هواکش با گروه ایران پروانه تماس حاصل فرمایید.همچنین جهت تعمیر انواع هواکش صنعتی می توانید با گروه ایران پروان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =